Sample ImageV sobotu 29. júna 2013 sa uskutočnil 12. ročník cykloturistickej dvojčasovky na Semeteš z Turzovky a Veľkého Rovného.
Počasie bolo takmer ideálne, ani teplo, ani zima, pred pretekmi krátko zapršalo, ale trať už bola počas pretekov suchá, ako vždy sa očakávalo či rekord, ktorý drží od roku 2008 Matej Vyšňa časom 15:20,79 min., vydrží. Tento rok opäť vydržal.

Výsledky 12. ročníka "O Cyklokráľa Drotárie 2013 (pdf).

Medzi žiakmi bol najlepší František Chrastina z Čadce s celkovým časom 28:55 min.  V kategórií veteránov nad 60 rokov si víťazstvo si odniesol Jozef Mužík zo Žiliny s krásnym časom 20:09 min. V kategórií 50-59 rokov bol najrýchlejší Miroslav Kolenčík z Krásna nad Kysucou s výsledným časom 22:34 min. Medzi najmladšími veteránmi 40-49 ročnými vyhral Štefan Urbaník z Turzovky časom 23:40 min.
Medzi ženami po prvý krát kraľovala Martina Cabuková z Kysuckého Nového Mesta, reprezentujúca klub Cyklopozitív Žilina časom 24:09 min. V hlavnej kategórií mužov 19-39 rokov, kde môžeme v každom ročníku očakávať prekonanie najlepšieho času, sa tento rok zišlo 9 pretekárov, medzi ktorými "kraľoval" Ján Fapšo z klubu Master team Trnava, ktorý dosiahol najlepší čas zo všetkých pretekárov 18:13 min.
Najmladším účastníkom bol jedenásťročný František Chrastina z Čadce, najstarším 68-ročný Štefan Kajánek z ŠKP Čadca, Najpočetnejšími rodinami boli tento rok Ponekovci z Vysokej nad Kysucou a Čadce, ako aj Čierňavovci z Novej Bystrice a Čadce.
Koruna a titul "Cyklokráľa Drotárie za rok 2013" a finančná odmena 34,00 € patrí - Jánovi Fapšovi a korunka a titul "Cyklokráľovná Drotárie za rok 2013" a finančná odmena 17,00 € -  Martine Cabukovej. Prémia za prekonanie rekordu tak zostala organizátorom do budúceho roku. Budeme zvedaví, či rekord na budúci rok padne.
Poďakovanie za vytvorenie zázemia patrí pohostinstvu "U Cipára" na Semeteši a tiež konkrétnym ľuďom, ktorí pomáhali na trati a v zázemí podujatia a boli toŠtefan Letavay s manželkou, MArtine Pekárovej a Pavlovi Matejovovi, ale  aj všetkým pretekárom, ktorí prekonali svoju pohodlnosť a prišli sa previesť na svojich bicykloch na tejto náročnej trati.
Organizátorom podujatia bol Slovenský cykloklub - regionálne stredisko Turzovka, za finančnej podpory: Mgr. Vladimír Pekár - COBRA a internetový portál - www.drotaria.sk a drotári Róbert Hozák a Ľubica Kullová, ktorých výrobky dostali prví traja pretekári v jednotlivých kategóriách.