Drotárska galéria

Sample ImageÚžitkový drotár Róbert Hozák z Čadce predstavil svoje nové a doplnené drotárske výrobky pre rok 2015. Výrobky vám prinášame v našej galérii a zároveň dopĺňame tieto výrobky aj do nášho e-shopu, kde sú k dispozícii na zakúpenie. Výrobky sú v rôznych veľkostiach s galérii sú predstavené v spoločných fotografiách podľa typov výrobkov.

Sample ImageV Sobášnom paláci v Bytči ste mohli v dňoch 25. a 26. júna 2011 stretnúť viac ako 40 drotárov zo Slovenska aj z Čiech, ktorý sa tu stretli na XXI. Festivale drotárstva. Ako každý rok aj tento sa niesol v znamení témy, tento rok: "Moje druhé ja". Návštevníci mohli nakuknúť do tohto typického slovenského remesla v Škole drôtovania, ale aj diskutovať z naozaj zanietenými  a skúsenými drotármi.
V sobotu po skončení sa drotári presunuli do Čadce, kde mohli obzrieť v Galérii drotárstva sochy v životnej veľkosti, ktoré realizoval p. Jurovatý, ktorý bol zároveň sprievodcom. Pre drotárov bolo pripravené aj prekvapenie v podobe možnosti nahliadnutia do Zlatej knihy drotárov, ktorá je uložená v trezore mesta Čadca.

Sample ImageĽubica Kullová z Čadce sa venuje vo svojej drotárskej činnosti prevažne výrobe drôtom opletaných "kraslíc". Pri ich výrobe používa prevažne mäkší medený drôt. Kraslice sú opletené buď vzorom, resp. je kraslica doplnená vpletaným drôteným obrázkom. Pozrite si jej galériu kraslíc, ktoré onedlho pribudnú aj do e-shopu na tejto stránke.

Sample ImageRóbert Hozák je absolventom Strednej priemyselnej školy strojárskej v Kysuckom Novom Meste. Základom práce s drôtom sa naučil od svojho otca Jozefa Hozáka, syna známeho drotárskeho majstra Alexandra Hozáka z Veľkého Rovného. S drôtom začal pracovať v roku 1994. Vyrába tradičné úžitkovo-dekoratívne predmety (najmä misky a košíky), drôtenú bižutériu a v poslednej dobe aj figurálne plastiky zo železného a pozinkovaného drôtu.