Drotárstvo v súčasnej dobe zažíva svoju renesanciu. Počet drotárov - majstrov drotárskeho remesla, neustále rastie. Mojou snahou je prezentovať na stránke Drotárie čím najviac súčasných majstrov. Každý z nich má svoj drotársky rukopis, každý sa prezentuje svojou vlastnou ručnou prácou. Všetky tieto výrobky sú jedinečné práve týmto označením. Každý výrobok je ručne vyrobený originál, v drobných detailoch sa líšiaci od ostatných.  Verím, že  prezentácie drotárov sa budú objavovať práve na tomto, drotárskemu remeslu určenom serveri. Výrobky týchto majstrov si môžete pozrieť v Galérií drotárskych prác, ale ak vás zaujmu, tak aj kúpit v našom e-shope.

Róbert Hozák

robert hozak

Drotársky majster Róbert Hozák je  pokračovateľom známeho drotárskeho rodu Hozákovcov. Vyrába najmä úžitkovo-dekoratívne predmety.

Bližšie informácie na: www.hozak.drotaria.sk

Galéria výrobkov

Možnosť nákupu cez Drotária shop

Juraj Šerík 

juraj serikJuraj Šerík je pokračovateľom Holánikovsko-Šeríkovskej dielne. Priamo pokračuje v umelecko-remeselnej rodinnej tradícií. Vyrába najmä dekoratívne predmety z mosadzného drôtu pletených košikárskou technikou výpletom, pripomínajúcim čipku. Povrchovo výrobky upravuje postriebrením, resp. pozlátením.

Bližšie informácie na: www.serik.drotaria.sk

Možnosť nákupu cez Drotária shop