Sample ImageDrotárskym majster v maratónkach
V nedeľu, 30. 3. 2008 sa v Bratislave uskutočnil 3. ročník mestského maratónu-ČSOB City Marathon Bratislava 2008. Zúčastnil sa ho aj vytrvalec z Čadce Juraj Šerík, ktorý časom 2:46:51 splnil limit na paralympijské hry, ktoré sa uskutočnia po skončení Olympijských hier v Pekingu. A to si ešte kvôli slabému zraku zobral z domu omylom malé maratónky, v ktorých sa veľmi bežať nedalo.
Juraj Šerík behá dlhé roky. V posledných rokoch sa mu veľmi zhoršil zrak, tak je už zaradený medzi handicapovaných športovcov.
Do Pekingu je ale ešte cesta veľmi dlhá a kým nebude mať Juraj oficiálnu nomináciu, ešte nemá nič isté. Preto chce ešte štartovať na ďalšom maratóne-v apríli vo Viedni, kde by chcel dosiahnuť ešte lepší čas a tým potvrdiť, že výborný výkon z Bratislavy nebol náhodný.


Jeho sprevádzajúcim bežcom bude ďalší vynikajúci vytrvalec a chodec Peter Tichý, účastník dvoch olympiád (na snímke vpravo s Jurajom Šeríkom v Bratislave). Ten tiež v Bratislave bežal, ale pre zranenie nedobehol.
Perličkou je, že okrem toho že Juraj Šerík je výborným bežcom, je aj umeleckým drotárom, pravnukom a vnukom slávnych drotárskych majstrov z Dlhého Poľa, Jozefa Holánika Bakeľa a Jakuba Šeríka-Fujaka.

Vyšlo v týždenníku KYSUCE, dňa 3.4.2008