Sample ImageKultúrne a informačné centrum mesta Čadca, Galéria Čadca pri príležitosti prebiehajúcej výstavy DROTÁRI 2015 – Posuny tradície Vás pozývajú na Besedy o drotárstve s Mgr. Katarínou Hallonovou v Galérii Čadca:

= 16. a 17. septembra 2015 od 9.00 do 14.00 hod.,
= 18. septembra 2015 od 11.00 do 15.00 hod.,
pod názvom Čaro drôtu

Drotárstvo na Slovensku predstavuje špecifický fenomén, ktorý nemá obdobu v žiadnom inom štáte. Hoci patrilo k najmladším historickým remeslám dnes sa radí medzi najznámejšie. Viac z histórie tohto remesla a taktiež zo súčasnej tvorby umeleckých drotárov na Slovensku Vám priblíži odborníčka, historička drotárstva Mgr. Katarína Hallonová vedúca oddelenia drotárstva Považského múzea v Žiline a kurátorka výstavy DROTÁRI 2015 – Posuny tradície, ktorá je v súčasnosti inštalovaná v priestoroch galérie Čadca.

Výstava predstavuje posun v oblasti drotárstva a každý nadšenec drotárskeho umenia veľký aj malý si príde na svoje. Možno tu uzrieť „svet“ z drôtu z oblasti: architektúry, rozprávky, počiatky letectva, svet hmyzu, obdivovať krásu šperkov, ale aj diela drotárov z Kysúc a mnohé ďalšie exponáty.  
V rámci besied sa budú konať v Galérii Čadca aj ukážky drôtovania a taktiež si žiaci budú môcť vyskúšať v spolupráci s umeleckými drotármi aj techniku drôtovania.
V prípade záujmu Vás prosíme Vašu návštevu dohodnúť vopred na č. tel.: 041/7630014, 0915822646, aby nedochádzalo k stretu viacerých tried v jednom termíne. Bližšie informácie Vám radi poskytneme na vyššie uvedených telefónnych číslach, alebo prostredníctvom e-mailu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..
Tešíme sa na Vašu návštevu.

Mgr.Veronika Jurgová, Galéria Čadca

Otváracie hodiny Galérie Čadca:
Pondelok – piatok: 8,00 – 16,00 hod.
Vstup voľný