Sample ImageUmeleckému drotárovi Jurajovi Šeríkovi sa dostalo cti reprezentovať Čadcu, Kysuce a Slovensko na najprestížnejšej svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne.

Počas Slovenského národného dňa 24. júna 2015, ktorý slávnostne otvoril prezident Andrej Kiska, predstavil J. Šerík stovkám návštevníkov jedinečnú drotársku tradíciu Slovákov.

Do Milána s ním putovalo aj jeho nádherné Srdce pre Slovensko, skutočný umelecký skvost, ktoré vytvoril v rokoch 2012 – 2013 spoločne s viac než 1700 občanmi i návštevníkmi Slovenska. Juraj Šerík začal na EXPE drôtovať nové srdce, nazval ho JEDNO SRDCE – JEDEN SVET/ONE HEART – ONE WORLD.  Spolu s ním ho drôtovali Japonci, Rusi, Číňania, Taliani, Laosania, Litovci a Slováci žijúci v Taliansku. Návštevníkov nadchol svojou bezprostrednosťou, talentom a najmä znalosťou drotárskej tradície a histórie. Na EXPO sa opäť vráti a v tvorbe nového srdca bude pokračovať aj počas prezentácie kultúry Žilinského samosprávneho kraja (19. – 27. júla 2015).

Aj touto cestou ďakujeme umeleckému drotárovi Jurajovi Šeríkovi z Čadce za vynikajúcu reprezentáciu nášho mesta. Sme naňho hrdí.

Prevzaté z:
http://www.e-kysuce.sk/index.php/aktualne-informacie/18199-juraj-serik-reprezentoval-cadcu-a-kysuce-na-expo-2015-v-milane-2