Žilinský samosprávny kraj – Kysucké múzeum v Čadci a Považské múzeum v Žiline a Matica slovenská si Vás dovoľujú pozvať na vernisáž výstavy KEĎ SA DROTÁR NARODIL a privítanie knižnej publikácie Jána Čomaja DROTÁRSKA ODYSEA dňa 25. apríla 2012 o 16:00 h v priestoroch Kysuckého múzea na Moyzesovej ulici v Čadci.

Sample ImagePozvánka na vernisáž a privítanie publikácie 

Vážení priatelia drotárskeho umenia,

všetkých Vás srdečne pozývame na predstavenie novej knižnej publikácie Jána Čomaja Drotárska odysea, ktoré sa uskutoční v spojitosti s vernisážou výstavy KEĎ SA DROTÁR NARODIL v stredu 25. apríla 2012 o 16.00 h v Kysuckom múzeu v Čadci. Podrobnosti nájdete v pripojenej pozvánke. Kniha Jána Čomaja je dôstojným, pokračovaním diela Vladimíra Ferka a Karola Guleju na dokumentovaní a pretlmočení jedinečného príbehu slovenských drotárov. Obsahuje faktograficky objavné a majstrovsky podané dejiny drotárstva, strhujúce príbehy starých drotárov,  ale aj medailóny ich pokračovateľov - mnohých súčasných umeleckých drotárov.

Počas podujatia v Čadci máte možnosť podporiť toto jedinečné dielo zakúpením výtlačkov knihy za výhodnú cenu, navyše zakúpené knihy si môžete pre Vás a Vašich priateľov či partnerov odniesť aj s vlastnoručným podpisom autora a prítomných drotárskych majstrov, čím získate autentický dokument osobitej hodnoty.

Tešíme sa na stretnutie.

S úctou

Mgr. Stanislav Muntág
Vydavateľstvo Matice slovenskej