Sample ImageV nedeľu 19. júna 2011 sa uskutočnil jubilejný 10. ročník cykloturistickej dvojčasovky na Semeteš z Turzovky a veľkého Rovného.
Aj keď bolo počas celého dňa pod mrakom, tak búrky trať pretekov obchádzali a tak nakoniec na tento ročník prišlo celkom 32 pretekárov, ktorí sa prišli popasovať s kopcom, ale najmä sami so sebou a overiť si svoju výkonnosť.
Ak skonštatujeme, že počasie bolo takmer ideálne, teplo, ale pod mrakom - ale s protivetrom na dlhšej časti dvojčasovky z Turzovky, očakávalo sa prekonanie rekordu, ktorý drží z roku 2008 Matej Vyšňa časom 15:20,79 min. Ale ten opäť vydržal.

Celkové výsledky vo formáte - pdf nájdete tu.

Medzi žiakmi bol najlepší Daniel Holka z CK Letavay Turzovka s celkovým časom 21:15,55 min.  V kategórií veteránov nad 60 rokov sme mali aj medzinárodné zastúpenie a víťazstvo si nakoniec odniesol Paul Bults z Holandska časom 31:04,68 min. V kategórií 50-59 rokov bol najrýchlejší Štefan Prívara z Čadce s výsledným časom 21:13,80 min. Medzi najmladšími veteránmi 40-49 ročnými vyhral Milan Chudovský z HC Direct Bytča časom 20:24,50 min.
Medzi ženami už po šiesty raz kraľovala Erika Moskalová reprezentujúca Žilinské stíhačky, tentokrát časom 20:07,21 min. Odniesla si so sebou korunku určenú pre "Cyklokráľovnú Drotárie pre rok 2011", a keďže zvíťazila aj trikrát - korunka od drotára Róberta Hozáka jej zostane v trvalom vlastníctve (Erika má tak už doma dve korunky a my musíme dať urobiť novú na budúci ročník), k čomu jej gratulujeme. V hlavnej kategórií mužov 19-39 rokov, kde môžeme v každom ročníku očakávať prekonanie najlepšieho času, sa tento rok zišlo 14 pretekárov, medzi ktorými "kraľoval" Karol Džalaj z klubu Realiz Sport Team, ktorý dosiahol najlepší čas zo všetkých pretekárov 16:40,67 min.
Najmladším účastníkom bol deväťročný František Chrastina z Čadce, najstarším 66-ročný Paul Bults z Holandska, ktorý bol tiež najvzdialenejším účastníkom podujatia. Najrýchlejšou rodinou boli Ponekovci z Vysokej nad Kysucou a po dohode medzi čadčanmi a žilinčanmi - boli najpočetnejším kolektívom pretekári zo Žiliny.
Koruna a titul "Cyklokráľa Drotárie za rok 2011" a finančná odmena 34,00 € patrí - Karolovi Džalajovi a korunka a titul "Cyklokráľovná Drotárie za rok 2011" a finančná odmena 17,00 € -  Erike Moskalovej.
Prémia za prekonanie rekordu tak zostala organizátorom do budúceho roku. Budeme zvedaví, či rekord na budúci rok padne.
Poďakovanie za vytvorenie zázemia patrí manželom Frolkovým v pohostinstve "U Cipára" na Semeteši a tiež konkrétnym ľuďom, ktorí pomáhali na trati a v zázemí podujatia a boli to: Anton Opial, Štefan Letavay, Miroslav Bolišinga a František Papík, ale  aj všetkým pretekárom, ktorí prekonali svoju pohodlnosť a prišli sa previesť na svojich bicykloch na tejto náročnej trati.
Organizátorom podujatia bol Slovenský cykloklub - regionálne stredisko Turzovka, za finančnej podpory: Mgr. Vladimír Pekár - COBRA a internetový portál - www.drotaria.sk a drotári Róbert Hozák a Juraj Šerík, ktorých výrobky dostali prví traja pretekári v jednotlivých kategóriách.
Tak čo, prídete budúci rok aj vy?

Fotogalériu z podujatia nájdete tu.