Pod týmto spoločným názvom zorganizovali turistickí nadšenci z KT Vysoká nad Kysucou a 1. ŠK KST Turzovka v nedeľu 21. mája 2006 VII. ročník turistického pochodu "Krajom Drotárie" a v sobotu 20. mája V. ročník cyklistickej dvojčasovky na Semeteš "O cyklokráľa Drotárie". Slnečné, ale chladné počasie v sobotu prilákalo celkom 21 cyklistov, ktorí si chceli vyskúšať svoje sily. Ako pretek vyzerá? Po prezentácií, ktorá sa uskutočnila vo Veľkom Rovnom - pod Ivorom a v Turzovke - Vyšnom konci, sa pretekári jednotlivo vybrali na súboj s časom. V cieli, ktorý je na Semeteši, sa vyberú na miesto druhého štartu a opäť nasleduje súboj s časom na Semeteš.

Dĺžka trasy z Turzovky - Vyšného konca (od tabule označujúcej koniec Turzovky) je 3,7 km, z Veľkého Rovného pod Ivorom (od zlomu na ceste) 2,9 km. Po príchode pretekárov do cieľa čakalo organizátorov vyhodnotiť výsledky, pretekári sa zatiaľ občerstvovali. A výsledky:
V kategórii žiakov do 15. rokov sa víťazom stal Jozef Bebčák z Turzovka, časom 23:22,68 min; medzi veteránmi zvíťazil Valter Valašík z Vysokej nad Kysucou časom 26:21,36 min; medzi ženami bola prvá Erika Moskalová zo Žiliny časom 21:49,68 min; medzi mužmi sa víťazom stal Pavol Krkoška zo Žiliny časom 16:35,49 min. Víťaz obdržal finančnú prémiu 2000,- Sk za najlepší čas. Organizátori ešte vyhodnocovali aj rodinu, kde sa víťazmi stala rodina Pištekovcov z Turzovky (Dospelí s dvoma deťmi, pričom 4-ročný Markus Pištek zdolal Semeteš z Turzovky, za pomoci rodičov za 38:11,45 min.). Najstarším pretekárom bol Miroslav Rybička z Vysokej nad Kysucou, najmladším Filip Letavay z Turzovky, najvzdialenejší Peter Bulej zo Žiliny. Pretekári na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách obdržali za svoje výkony drotárske výrobky drotárskeho majstra Róberta Hozáka z Čadce.
Pre zaujímavosť sme sa pozreli na rekordy podujatia. Najlepší celkový čas dosiahol v roku 2005 Rado Slaný - čas 16:26,05 min. Najlepší jednotlivý čas - Turzovky - Vyšného konca na Semeteš dosiahol v roku 2006 Pavol Krkoška 8:29,82 min, a aj z Veľkého Rovného bol v tomto roku dosiahnutý najlepší čas 7:34,67 min.

 
Chvíle pred vyhlasovaním výsledkov.
 
Prví traja žiaci: zľava - druhý Ján Vyrobík, prvý Jozef Bebčák, a tretí Milan Holka.
 
Víťazka medzi ženami - Cyklokráľovna Drotárie pri preberaní korunky od zástupcu organizátora - p. Opiala.
 
Erika Moskalová zo Žilina - Cyklokráľovná Drotárie pre rok 2006.
 
Prví traja v kategórií Veteráni: zľava - druhý Miroslav Rybička, víťaz Valter Valašík a tretí Ján Chromík.
 
Hlavná kategórie - Muži: zľava - druhý (vlaňajší víťaz) Rado Slaný, víťaz Pavol Krkoška, tretí Miroslav Fefko.
 
Víťaz medzi mužmi s korunou Cyklokráľa Drotárie pre rok 2006 - Pavol Krkoška.
 
Preberanie odmeny 2000,- Sk za najlepší čas medzi všetkými pretekármi víťazom kategórie muži.
 
Rodina Pištekovcov, ktorá zvíťazila medzi rodinami. Druhý zľava 4-ročný Markus Pištek za pomoci rodičov zdolal Semeteš na svojom bicykli!
Gratuľujeme!
 
Cyklokráľovná Drotárie pre rok 2006 - Erika Moskalová a Cyklokráľ Drotárie pre rok 2006 - Pavol Krkoška s putovnými korunami.