O kraji drotária Drotárstvo, drotári E-shop
Sample Image
 
Hlavné menu
Hlavná stránka
Obce Drotárie
Drotárske múzeá
Drotárske chodníky
Podujatia
Kontaktujte nás
Drotárstvo, drotári
Drotárske aktuality
História drotárstva
Súčasní drotári
Starí majstri drotári
Drotárska galéria
Škola drotárstva
Literatúra o drotárstve
Napísali o Drotárii, drotároch
Drotárske linky
E-shop
E-SHOP


Partneri
  


Považské múzeum
3D on-line

 
 
JURAJ ŠERÍK reprezentoval Čadcu a Kysuce na EXPO 2015 v Miláne
Umeleckému drotárovi Jurajovi Šeríkovi sa dostalo cti reprezentovať Čadcu, Kysuce a Slovensko na najprestížnejšej svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne.
Sample Image

Počas Slovenského národného dňa 24. júna 2015, ktorý slávnostne otvoril prezident Andrej Kiska, predstavil J. Šerík stovkám návštevníkov jedinečnú drotársku tradíciu Slovákov. Do Milána s ním putovalo aj jeho nádherné Srdce pre Slovensko, skutočný umelecký skvost, ktoré vytvoril v rokoch 2012 – 2013 spoločne s viac než 1700 občanmi i návštevníkmi Slovenska. Juraj Šerík začal na EXPE drôtovať nové srdce, nazval ho JEDNO SRDCE – JEDEN SVET/ONE HEART – ONE WORLD
Spolu s ním ho drôtovali Japonci, Rusi, Číňania, Taliani, Laosania, Litovci a Slováci žijúci v Taliansku. Návštevníkov nadchol svojou bezprostrednosťou, talentom a najmä znalosťou drotárskej tradície a histórie. Na EXPO sa opäť vráti a v tvorbe nového srdca bude pokračovať aj počas prezentácie kultúry Žilinského samosprávneho kraja (19. – 27. júla 2015).

Aj touto cestou ďakujeme umeleckému drotárovi Jurajovi Šeríkovi z Čadce za vynikajúcu reprezentáciu nášho mesta. Sme naňho hrdí.

Prevzaté z:
http://www.e-kysuce.sk/index.php/aktualne-informacie/18199-juraj-serik-reprezentoval-cadcu-a-kysuce-na-expo-2015-v-milane-2