O kraji drotária Drotárstvo, drotári E-shop
Sample Image
 
Drotárstvo, drotári
Drotárske aktuality
História drotárstva
Súčasní drotári
Starí majstri drotári
Drotárska galéria
Škola drotárstva
Literatúra o drotárstve
Napísali o Drotárii, drotároch
Drotárske linky
E-shop
E-SHOP


Partneri
  


Považské múzeum
3D on-line

 
 
Súčasní drotári
Súčasní majstri drotárskeho remesla

Drotárstvo v súčasnej dobe zažíva svoju renesanciu. Počet drotárov - majstrov drotárskeho remesla, neustále rastie. Mojou snahou je prezentovať na stránke Drotárie čím najviac súčasných majstrov. Každý z nich má svoj drotársky rukopis, každý sa prezentuje svojou vlastnou ručnou prácou. Všetky tieto výrobky sú jedinečné práve týmto označením. Každý výrobok je ručne vyrobený originál, v drobných detailoch sa líšiaci od ostatných.  Verím, že  prezentácie drotárov sa budú objavovať práve na tomto, drotárskemu remeslu určenom serveri. Výrobky týchto majstrov si môžete pozrieť v Galérií drotárskych prác, ale ak vás zaujmu, tak aj kúpit v našom e-shope.

 

Drotársky majster Róbert Hozák je  pokračovateľom známeho drotárskeho rodu Hozákovcov. Vyrába najmä úžitkovo-dekoratívne predmety.

Bližšie informácie na: www.hozak.drotaria.sk

Galéria výrobkov

Možnosť nákupu cez Drotária shop

  

Juraj Šerík je pokračovateľom Holánikovsko-Šeríkovskej dielne. Priamo pokračuje v umelecko-remeselnej rodinnej tradícií. Vyrába najmä dekoratívne predmety z mosadzného drôtu pletených košikárskou technikou výpletom, pripomínajúcim čipku. Povrchovo výrobky upravuje postriebrením, resp. pozlátením.

Bližšie informácie na: www.serik.drotaria.sk

Možnosť nákupu cez Drotária shop

 
Juraj Šerík - životopis

Sample ImageNarodil som sa 28. augusta 1967 v Žiline. Pochádzam z robotníckej rodiny. Mám jedného brata a dve sestry. Drotárskemu remeslu sa venujem z nich len ja. Bývam v Čadci na sídlisku Kýčerka.
Po ukončení základnej skoly som vyštudoval SOU strojárske v Kysuckom Novom Meste, kde som v roku 1985 úspešne zmaturoval v študijnom odbore mechanik nastavovač. po ukončení štúdia som nastúpil pracovať do ZVL Kysucké Nové Mesto ako prevádzkový zámočník. Pracovný pomer som v tomto podniku ukončil v roku 1992 z dôvodu rušenia prevádzky. od tej doby som bol dlhodobo nezamestnaný až do roku 2002, kedy som absolvoval poradenský kurz pre dlhodobo nezamestnaných, výsledkom ktorého bolo založenie chránenej dielne so zameraním na výrobu drôtených výrobkov. Takto som obnovil vyše 140-ročnú drotársku tradíciu, ktorej sa venujem dodnes.

Celý článok...