Róbert Hozák - DROTÁR

 

 

 

Umelecky spracované unikáty s jedinečným vyžarovaním a nadčasovou hodnotou. Ručne zhotovené podľa zachovanej slovenskej tradície. Štvorgeneračná tradícia remeselného umenia a zručnosť sú garantom kvality výrobkov z dielne Hozák

 

Róbert Hozák
Podzávoz 2443
022 01 Čadca

mob: +421 0903 696782

tel: +421 041 / 432 23521

e-mail: drotaria@drotaria.sk 

web: www.hozak.drotaria.sk 

 

Moje remeslo

Róbert Hozák je absolventom Strednej priemyselnej školy strojárskej v Kysuckom Novom Meste. Základom práce s drôtom sa naučil od svojho otca Jozefa Hozáka, syna známeho drotárskeho majstra Alexandra Hozáka z Veľkého Rovného. S drôtom začal pracovať v roku 1994. Vyrába tradičné úžitkovo-dekoratívne predmety (najmä misky a košíky), drôtenú bižutériu a v poslednej dobe aj figurálne plastiky zo železného a pozinkovaného drôtu.
Spočiatku bola jeho tvorba priamo ovplyvnená technikou práce i remeselným rukopisom svojho deda, postupne si vypracoval svojský súčasný štýl charakterizovaný jednoduchosťou tvarov, čistotou línií a striedmym využitím ozdobných prvkov. Experimentuje aj s voľnou tvorbou a využitím námetov z prírody.
Zúčastnil sa na kolektívnej výstave Premeny drôtu - 1996/1997, Kysucké múzeum, Čadca, a v kaštieli v Radoli. V roku 2004 reprezentoval drotárske remeslo a slovenskú ľudovú kultúru v Nemecku a v Belgicku.
V súčasnosti podniká v oblasti remeselnej výroby.

Ukážky z tvorby