O kraji drotária Drotárstvo, drotári E-shop
Sample Image
 
Hlavné menu
Hlavná stránka
Obce Drotárie
Drotárske múzeá
Drotárske chodníky
Podujatia
Kontaktujte nás
Drotárstvo, drotári
Drotárske aktuality
História drotárstva
Súčasní drotári
Starí majstri drotári
Drotárska galéria
Škola drotárstva
Literatúra o drotárstve
Napísali o Drotárii, drotároch
Drotárske linky
E-shop
E-SHOP


Partneri
  


Považské múzeum
3D on-line

 
 
Propozície - Časovka na Semeteš - "O cyklokráľa Drotárie" - 15. ročník, sobota 21. mája 2016
Pozývame všetkých registrovaných aj amatérskych cyklistov
v sobotu 21. mája 2016 na 15. ročník verejných cyklistických pretekov
 "O CYKLOKRÁĽA DROTÁRIE",

ktoré pozostávajú z dvoch časoviek do vrchu:
Turzovka zastávka - Semeteš (3,620 km) a Veľké Rovné, Ivor - Semeteš (2,920 km).
Preteky sú určené pre všetkých, bez ohľadu na vek.
 
Organizátor:
Cyklistický klub Turzovka, SCK - regionálne stredisko Turzovka, internetový server www.drotaria.sk, Mgr. Vladimír Pekár - COBRA a Pohostinstvo "U Cipára" na Semeteši.
Kontakt: Mgr. Vladimír Pekár - 0905 576 506, e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.
Termín: sobota 21. mája 2016
Celý článok...
 
JURAJ ŠERÍK reprezentoval Čadcu a Kysuce na EXPO 2015 v Miláne
Umeleckému drotárovi Jurajovi Šeríkovi sa dostalo cti reprezentovať Čadcu, Kysuce a Slovensko na najprestížnejšej svetovej výstave EXPO 2015 v Miláne.
Sample Image

Počas Slovenského národného dňa 24. júna 2015, ktorý slávnostne otvoril prezident Andrej Kiska, predstavil J. Šerík stovkám návštevníkov jedinečnú drotársku tradíciu Slovákov. Do Milána s ním putovalo aj jeho nádherné Srdce pre Slovensko, skutočný umelecký skvost, ktoré vytvoril v rokoch 2012 – 2013 spoločne s viac než 1700 občanmi i návštevníkmi Slovenska. Juraj Šerík začal na EXPE drôtovať nové srdce, nazval ho JEDNO SRDCE – JEDEN SVET/ONE HEART – ONE WORLD
Celý článok...
 
Nové výrobky úžitkového majstra drotára Róberta Hozáka

Sample ImageÚžitkový drotár Róbert Hozák z Čadce predstavil svoje nové a doplnené drotárske výrobky pre rok 2015. Výrobky vám prinášame v našej galérii a zároveň dopĺňame tieto výrobky aj do nášho e-shopu, kde sú k dispozícii na zakúpenie. Výrobky sú v rôznych veľkostiach s galérii sú predstavené v spoločných fotografiách podľa typov výrobkov.

Celý článok...
 
Drotárstvo

História a súčasné umelecké prejavy drotárstva na Slovensku – expozícia  na Hrade Budatín je z dôvodu realizácie národného programu OPIS – Digitálne múzeum od 21. apríla 2014 až do odvolania uzavretá.

Celý článok...
 
Múzeum drotárie vo Veľkom Rovnom otvorené

Sample ImageV obci Veľké Rovné sa podarilo v rámci projektu s názvom "Aktívna turistika v pohraničí" podarilo zrekonštruovať jeden z najstarších objektov v centre obce do pôvodného stavu na základe zachovanej dobovej fotografie do dnešnej krásnej podoby, v ktorom sídli „Múzeum Drotárie“.
Projekt bol spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja, štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľsko - Slovenská republika 2007 - 2013.


Múzeum Drotárie je otvorené na požiadanie počas pracovných dní, inak po dohode.

Celý článok...
 
Na výstave "100 jasličiek" vo Vatikáne bol aj betlehem od drotárky Ľubice Kullovej z Čadce

Sample ImageSúčasťou slávenia Vianoc v Ríme je aj tradičná výstava betlehemov z celého sveta s názvom „100 jasličiek“. Výstava v priestoroch pri Bazilike Panny Márie na námestí Piazza del Popolo, ktorá sa koná pod záštitou prezidenta Talianskej republiky a Konferencie biskupov Talianska, sa skončila 6. januára na sviatok Troch kráľov. Návštevníci mohli na výstave obdivovať celkom 183 betlehemov z 31 krajín sveta. Slovenskí autori vystavených piatich diel Ľubica Kullová, Soňa Belokostolská, Iva Janžurová a Pavel Krkoška obdržali diplom za účasť.
Slovenskú expozíciu pripravilo Veľvyslanectvo Slovenskej republiky pri Svätej stolici v spolupráci s Medzinárodným domom umenia pre deti BIBIANA.
Pozrite si ako vyzeral unikátny drotársky betlehem od drotárky Ľubice Kullovej z Čadce, ktorá nám poskytla fotografie tohto betlehema.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 1 - 6 z 7