Sample Image

Celkové výsledky O Cyklokráľa Drotárie 2015

V sobotu 4. júla 2015 sa uskutočnil v poradí už 14. ročník cyklistického podujatia "O cyklokráľa Drotárie".
Slnečné a na naše podmienky veľmi teplé počasie už vopred napovedalo, že pretekári to nebudú mať tento rok jednoduché. Napriek "úpekom" sa na štarte prezentovalo 34 pretekárov od žiakov až po našich super-veteránov nad 60 rokov.

Preteky skladajúce sa z dvoch časoviek z Turzovky-Vyšného konca na Semeteš a z Veľkého Rovného-Ivora na Semeteš boli tento rok aj viac divácky početné. Asi to spôsobilo minulotýždňové Majstrovstvá Česko-Slovenska v Žiline, kde diváci pripravili pretekárom atmosféru takmer ako na Tour de France.

Podľa výsledkov najrýchlejší čas z Turzovky na Semeteš zašiel Jozef Bebčák - Cykloklub Turzovka kategória - Muži, časom 9:16 min a druhú časovku najrýchlejšie časom 8:16 min absolvoval Radoslav Slaný z Triatlon Team Nereus Žilina a v súčte oboch časov bol lepší, takže z toho rezultovalo aj celkové víťazstvo tohto pretekára z celkovým časom 17:37 min. Rekord podujatia, ktorý časom 15:14 min drží z roku 2014 Jozef Bebčák, kedy bolo ideálne cyklistické počasie, síce neprekonal, ale podarilo sa mu zopakovať víťazstvo z roku 2005.
Radoslav Slaný sa zaradil k Miroslavovi Litvíkovi, Jozefovi Bebčákovi, ktorý rovnako ako on majú po dve víťazstva na tomto podujatí a tak na budúci rok môže niektorí z nich dostať drotársku kráľovskú korunu od drotára Róberta Hozáka do svojho vlastníctva, nielen na jednoročné prepožičanie. Zatiaľ sa tri krát podarilo zvíťaziť len Ľuboslavovi Čierňavovi.
Medzi ženami v minulosti dokázala celkom šesť krát zvíťaziť Erika Moskalová, ktorá sa stala vlastníčkou celkom dvoch kráľovských koruniek. Tento rok ju napodobnila Martina Cabúková z BIKE-POINTu Žilina, ktorá zvíťazila po tretí krát za sebou v kategórii ženy celkovým časom 22:34 min.
Ako to dopadlo v ostatných kategóriach?
Medzi žiakmi do 15 rokov si víťazstvo z minulého roku zopakoval Andrej Šamaj z Turzovky časom 23:25 min (zlepšenie o 29 sekúnd). V kategórii žiačky do 15 rokov bola najrýchlejšia Veronika Chrastinová z Čadce časom 36:42 min. Medzi dorastencami 16-18 rokov zvíťazil Ján Gerát z CyS Žilina časom 19.19 min. Z pomedzi pretekárov v kategórii Veteráni 40-49 rokov bol najrýchlejší Rastislav Fapšo z La Pohoda Team, ktorý absolvoval obe časovky výsledným časom 18:52 min. V kategórii Starší veteráni 50-59 rokov zvíťazil Štefan Letavay z Cykloklubu Turzovka časom 21:11 min. V kategórii 60-69 rokov, tzv. Super veteráni zvíťazil Anton Šuška z CK Kysuce časom 27:08 min.
Záverom treba poďakovať všetkým pretekárom za účasť, za organizátorom zorganizovanie podujatia. Tak ako po minulé roky aj tento rok pripravili ľudia z Pohostinstva "U Cipára" pretekárom občerstvenie - klobásku a tekuté občerstvenie podľa chuti a poskytli priestory na vyhodnotenie preteku - za čo im patrí úprimná vďaka.
Poďakovanie patrí aj Františkovi Papíkovi a Magdaléne Pekárovej, ktorí pomáhali zabezpečiť štart a cieľ preteku po technickej stránke.
Organizátorom podujatia bol Slovenský cykloklub - regionálne stredisko Turzovka, za finančnej podpory: Mgr. Vladimír Pekár - COBRA a internetový portál - www.drotaria.sk a tiež drotári Róbert Hozák a Ľubica Kullová, ktorých výrobky obdržali prví traja pretekári v jednotlivých kategóriach, ako aj za ďalšie umiestnenia.

Tak čo, prekonáte svoju pohodlnosť a prídete budúci rok aj vy?

text: Vladimír Pekár
fotografie: Jaroslav Jakubech