Sample ImageVýsledky 13. ročníka "O Cyklokráľa Drotárie 2014 (pdf).

Aj v roku 2014 sa podarilo zorganizovať ďalší ročník cyklistickej dvojčasovky do srdca Drotárie - na Semeteš z Turzovky a Veľkého Rovného.
V sobotu 14. júna sa pri prezentácii prihlásilo celkom 34 pretekárov. Horúce počasie, ktoré bolo celý týždeň sa našťastie umúdrilo a v sobotu pred a po pretekoch aj trochu zapršalo, ale počas pretek bolo ideálne počasie, také aké si želal Jozef Bebčák, slovenský reprezentant na horských bicykloch - ktorý už vopred avizoval, že chce tento rok prekonať rekord Mateja Vyšňu 15:20,79 min. z roku 2008. ak chcete vedieť, či sa mu to podarilo, prečítajte si pokračovanie článku a výsledkovú listinu.

V kategórii žiakov do 15 rokov vyhral Andrej Šamaj z Čadce, časom 23:54 min. Medzi dorastencami bol najrýchlejší Matej Kufa, Hory Kysúc, s časom 23:13 min. Medzi ženami bola aj tento rok najrýchlejšou Martina Cabúková reprezentujúca BIKE-POINT Žilinu. Časom 24:03 min. (o 6 sekúnd rýchlejšie ako v roku 2013) obhájila tirul "Cyklokráľovna Drotárie", a tak jej zostane právo vlastniť celý rok tento titul a mať doma krásnu drotársku korunku. Či jej zostane natrvalo, to uvidíme na budúci rok. Víťazku, okrem korunky, určite potešila aj finančná odmena 17,- € za víťazstvo v tomto ročníku.
V kategórii veteránov (40-49 roční) zvíťazil Ľubomír Cabuk, BIKE-POINT Žilina,(a tak si Cabukovci odniesli aj vavrín najrýchlejšej rodiny) časom 20:37 min. V kategórii starších veteránov (50-59 ročných) si prvenstvo odniesol Peter Čuboň z Rakovej, ktorý zvíťazil časom 21:35 min. Bol len o dve sekundy rýchlejší ako druhý v poradí tejto kategórie. V kategórií super veteránov (60 roční a starší) zvíťazil Jozef Mužík Z Cys Žilina, časom 20:06 min. Nie je bez zaujímavostí, že týmto časom by vyhral aj obe skôr uvedené veteránske kategórie.
A v kategórii muži 19-39 ročných sme teda očakávali ako dopadne pokus o prekonanie najrýchlejšieho času - či padne rekord. A veru padol. O 6 sekúnd prekonal rekord Jozef Bebčák z Cykloklubu Turzovka. Tí, ktorí budú chcieť prekonať rekord, sa musia pripraviť na novú výzvu, ktorú im Jozef Bebčák nachystal - 15:14 min. (samozrejme, že je to súčet časov z obidvoch strán na Semeteš - nie len z jednej ...).
Korunka pre víťaza, titul "Cyklokráľ Drotárie", finančná odmena za víťazstvo (34,- €), ale aj prémia za prekonanie rekordu vo výške 66,00 € tak právom skončila u víťaza preteku...
Záverom treba poďakovať všetkým pretekárom za účasť, za organizátorom zorganizovanie podujatia
. Tak ako po minulé roky aj tento rok pripravili ľudia z Pohostinstva "U Cipára" pretekárom občerstvenie - výborný guláš a tekuté občerstvenie podľa chuti a poskytli priestory na vyhodnotenie preteku za čo im patrí úprimná vďaka. Poďakovanie patrí aj Františkovi Papíkovi a Antonovi Opialovi, ktorí pomáhali zabezpečiť štart a cieľ preteku po technickej stránke.
Organizátorom podujatia bol Slovenský cykloklub - regionálne stredisko Turzovka, za finančnej podpory: Mgr. Vladimír Pekár - COBRA a internetový portál - www.drotaria.sk a drotári Róbert Hozák a Ľubica Kullová, ktorých výrobky dostali prví traja pretekári v jednotlivých kategóriách.

Tak čo, prekonáte svoju pohodlnosť a prídete budúci rok aj vy?